Koncert „ Z muzyką na żywo…”

Dnia 18 marca 2011r. o godz. 17:30, w naszej szkole odbył się kolejny piątkowy koncert w ramach muzyki na żywo. Koncert był zorganizowany, jak dla społeczności lokalnej, tak i dla uczniów naszej szkoły. I tym bardziej było nam miło gościć tylu słuchaczy, melomanów muzyki poważnej. Cieszy nas, niezmiernie rosnące zainteresowanie tego typu imprezami, co świadczy o chęci obcowania z muzyką na żywo…

Zaproszenie, tym razem, przyjęli uczniowie Szkoły muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego z Poznania. Była to orkiestra kameralna pod batutą p. Kazimierza Trzeciaka.

W programie koncertu usłyszeliśmy dzieła kompozytorów XIX – XX wieków ( Andrzeja Szuwałowa, Marcela Popławskiego, Fryderyka Chopina, Józefa Haydna, George Gershwina).

Próbę prowadzenia konferansjerki koncertu podjęły się tym razem nasze dwie koleżanki: Monika Matuszak oraz Zuzanna Głuszyńska i trzeba przyznać, że poradziły sobie nie źle. Gratulujemy! Tak trzymać! Nad całością koncertu piecze trzymała p. Halina Modrzyńska nasz nauczyciel muzyki, organizator koncertu.

Koncert zakończył się muzyką lekką, rozrywkową i mam nadzieję, że to nie ostatni raz gościliśmy orkiestrę kameralną w progach naszej szkoły!