Pierwszy Gminny Festiwal Nauki

Dnia 29 kwietnia 2009 burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska oraz Pani Dyrektor uroczyście otworzyli Festiwal Nauki, którego hasłem przewodnim była astronomia. Festiwal miał na celu przedstawić co ciekawsze zagadnienia naukowe oraz zaszczepić w młodych ciekawość świata.

Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Dziury w niebie, rafy koralowe na terenie Polski, pierwsze teleskopy, życie poza Ziemią, plamy słoneczne… - to niektóre zagadnienia poruszane na wykładach prowadzonych przez specjalistów, którzy zgodzili się nas odwiedzić. Ogromnym powodzeniem cieszyły się pokazy naszego nauczyciela – doktora Leszka Bolewskiego, który w sympatyczny i zabawny sposób wtajemniczał przybyłych w magiczny świat chemii.

Jednak Festiwal Nauki to nie tylko słuchanie referatów, ale też poznawanie zagadkowego świata w praktyce, dlatego też na terenie szkoły można było zwiedzać stanowiska interaktywne. Uczniowie mieli możliwość m.in. obejrzenia sztucznego zachodu Słońca, tańczących rodzynek, tornada w butelce, muchy pod mikroskopem oraz zrobienia gigantycznych baniek mydlanych. Dzięki stanowiskom dowiedzieli się także czy woda pomaga widzieć, jak i na czym polega siła bezwładności.

Naukowa impreza na pewno przybliżyła wszystkim fascynujący świat astronomii oraz rozbudziła w każdym chęć poszerzania swojej wiedzy.

FESTIWAL NAUKI - program i cele

.

.

.