Projekt „Niech nam w duszy gra muzyka”

„APTEKARZ”- opera kameralna Józefa Haydna oraz „Poranek muzyczny dla dzieci”

Zespół Szkół w Jerzykowie od 3 lat rozwija współpracę ze Szkołą Muzyczną w Poznaniu. Comiesięczne koncerty wpisały się w kalendarz imprez szkolnych i stały się inspiracją do realizacji projektu w 2012 r. „Niech nam w duszy gra muzyka”, który skierowany jest do uczniów naszej szkoły i mieszkańców Gminy. Założeniem projektu jest przybliżanie muzyki poważnej dzieciom i młodzieży, a dorosłym dostarczanie radości i przyjemności z możliwości uczestniczenia w koncertach szkolnych.

Wielkim wydarzeniem muzycznym mieliśmy okazję się cieszyć 15 kwietnia 2012 r. w naszej szkole, bowiem tego dnia uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu wystawili operę kameralną Józefa Haydna pt. : „Aptekarz”. Występ został przygotowany przez Wiesława Bednarka- absolwenta Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Henryka Łukaszka (1978) oraz studiów dyrygenckich na Wydziale Kompozycji Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Witolda Krzemieńskiego (1984). Związany na stałe z Poznaniem i sceną Teatru Wielkiego, jest równocześnie szefem Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu,z którą prowadzi działalność koncertową i tego dnia przybył ze swoją grupą do Szkoły w Jerzykowie. Impreza zgromadziła wielu fanów muzyki poważnej.

17 kwietnia 2012 r. odwiedzili naszą szkołę najmłodsi uczniowie Szkoły Muzycznej, którzy przygotowali Poranek muzyczny dla dzieci Szkoły Podstawowej.

Realizacja projektu „ Niech nam w duszy gra muzyka” możliwa jest dzięki pani Aleksandrze Mazurek, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizowaniu koncertów.